W dniach 22-26.03.2021r. uczniowie klasy 7B naszej szkoły brali udział w wydarzeniu pt: „Tydzień Sportu”. Wydarzenie to było integralną częścią realizowanego projektu „Trzymaj Formę. Podczas Tygodnia Sportu wykonywali oni zadania, w każdym dniu inne, które pomogły im pogłębić wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

Wybrane i wykonane zadania należało sfotografować i przesłać do organizatorów.

Uczniowie zmagali się z następującymi zadaniami:

• Poniedziałek 03.2021

Wykonanie ulotki promującej zdrowe odżywianie

• Wtorek 03.2021

Przygotowanie  dowolnej zdrowej potrawy zgodnie z zasadami zbilansowanej diety.

• Środa 03.2021

Wykonanie zdjęcia prezentującego aktywność fizyczną podczas czasu wolnego.

• Czwartek 25.03.2021

Przygotowanie dziennego jadłospisu i sprawdzenie czy odpowiada on  prawidłowej ilości kalorii.  Przy małej aktywności ok.: dziewczyna 2100 kalorii, chłopak 2600 kalorii.

• Piątek 26.03.2021 ( zadanie numer 5)

Rozwiązanie quizu w programie Kahoot

Uczniowie, którzy przesłali najciekawsze zdjęcia ze zrealizowanych zdań zostali wyróżnieni dyplomami oraz drobnymi upominkami.