11 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie kolejny raz przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz poznawanie wybitnych dzieł literatury polskiej.
W tym roku uczniowie klas VI-VIII zasłuchali się we fragmentach „Nad Niemnem” w wykonaniu nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły. Obcowanie z tekstem poprzedzone było wstępem przybliżającym  historię Narodowego Czytania. Podczas spotkania młodzież miała również okazje poznać życiorys Elizy Orzeszkowej oraz poznać problematykę jej najbardziej znanej powieści.
Udział naszej szkoły w tej ogólnopolskiej akcji został doceniony przez Kancelarię Prezydenta, która przysłała nam pamiątkową pieczątkę tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Zapraszamy wszystkich chętnych do opieczątkowania swoich wydań „Nad Niemnem”, które zapewne znajdują się w wielu domowych biblioteczkach.