4 kwietnia 2023 w naszej szkole odbył się obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu, który był okazją do zwiększenia wiedzy o tym, czym jest autyzm oraz jakie wyzwania stawia przed osobami, które na co dzień z nim się zmagają.

Na lekcjach oglądali filmiki dotyczące autyzmu, uczestniczyli w pogadankach, dowiedzieli się jakie specjalne potrzeby mają osoby z autyzmem, jak można im pomóc. Dzięki temu dzieci zrozumiały, jak ważne jest, aby szanować różnice między ludźmi, wspierać i szanować się wzajemnie.

Dzień Świadomości Autyzmu to nie tylko czas na zwiększanie wiedzy i zrozumienia na temat autyzmu, ale również czas na wyrażanie wsparcia i pokazywanie, że wszyscy jesteśmy równi i ważni. Działania takie jak te podejmowane w naszej szkole, pomagają nam lepiej zrozumieć świat i ludzi wokół nas, a także kształtują nasze postawy i wartości.