W listopadzie uczniowie klasy III A Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie brali udział w Wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „WIRUSOOCHRONA”.

Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej.
W trakcie zajęć dzieci pogłębiały wiedzę z zakresu higieny mycia rąk. 
Największą atrakcją podczas realizowania akcji była możliwość nagrania 30 sekundowego spotu reklamowego, który zachęca właśnie do regularnego mycia rąk. Z wielkim zaangażowaniem, wspólnie stworzyliśmy stroje oraz prezentowane rymowanki dotyczące higieny. Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła zwycięzców.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zdobyła 1 miejsce
w Powiatowym Konkursie Profilaktycznym!

W dniu 10.01.2023r. do naszej szkoły przybyli Goście, którzy wręczyli Pani Dyrektor certyfikat dotyczący wirusoochrony oraz nagrody. Aktorzy, którzy odgrywali rolę podczas prezentowanego spotu reklamowego również otrzymali od sponsorów upominki, za które pięknie dziękujemy. Po zakończonym występie, który bardzo spodobał się naszym gościom, przeprowadzona została z uczniami krótka pogadanka dotycząca higieny mycia rąk. Największą atrakcją, która bardzo ucieszyła uczniów była prezentacja prawidłowego mycia rąk oraz sprawdzanie ich czystości w specjalnym urządzeniu.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy!

Wydarzenie to było dla nas wszystkich ważną lekcją, szczególnie w aktualnym okresie wielu zachorowań. Bardzo miło wspominać będziemy dzisiejszy dzień i z niecierpliwością czekamy na kolejne fantastyczne konkursy, które będą nowym wyzwaniem dla naszych małych artystów.