W listopadzie 2022 r. odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem „Czysta woda- zdrowa i piękna przyroda”. Organizatorami były: Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa nr 15 w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerskich Drużyn Wodnych w Rzeszowie. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań tematyką morską i wodną, troska o czystość naszych wód i środowiska, bezpieczny wypoczynek, kształtowanie postaw prozdrowotnych u dzieci i młodzieży, pobudzanie wyobraźni oraz inspirowanie do poszukiwania nowych technik plastycznych. Naszą placówkę pod opieką Pani bibliotekarz reprezentował uczeń IV klasy Natan Klamiński, który zajął 3 miejsce. Otrzymał on dyplom oraz wspaniałe nagrody, a najważniejszą z nich był kalendarz z nadrukowaną pracą plastyczną. Serdecznie gratulujemy!!!