Dnia 22 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 2a, 2b oraz 3b odbyły jednodniową wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Jaworznie.  

Program wycieczki obejmował zwiedzanie Wioski Indiańskiej stworzonej na wzór prawdziwej osady Indian Ameryki Północnej. Dzieci zostały powitane przez przewodnika – wodza Indian oryginalnym językiem Siouxów. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po całym terenie. Wódz Indian opowiedział o wszystkich eksponatach, jakie jest ich przeznaczenie, z jakiego materiału są wykonane, kto je zrobił i kiedy były wykorzystywane. Dzieci udały się do tajemniczych miejsc, gdzie według wierzeń indiańskich wojownicy rozmawiali z dobrymi duchami. Przy dźwiękach indiańskiego fletu uczniowie z zaciekawieniem słuchali legend i mitów, dowiedzieli się skąd się wziął łapacz snów oraz w jaki sposób używać łapacza kłamstw. Chętni uczniowie grali na prawdziwych indiańskich instrumentach.

Przygotowany 2,5-godzinny program obejmował zarówno część edukacyjną, jak i rozrywkową: strzelanie z łuku, rzutki, wyścig jaszczurek, indiański połów ryb, nauka indiańskiego tańca, rzut lassem i inne. Po tylu atrakcjach dzieci zajadały się świeżo upieczonymi kiełbaskami z ogniska. Na zakończenie każdy mógł sobie kupić pamiątkę w indiańskim sklepie. Pogoda nas rozpieszczała! To zdecydowanie była udana wycieczka!