W naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – pamiętamy!” Jest on skierowany do uczniów klas VII i VIII. Jego głównym celem jest przygotowanie młodzieży do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W ramach projektu młodzież weźmie udział w projekcji filmu „Nie zabierajcie mamy”, zapozna się ze wspomnieniami dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowań swoich matek oraz historią działaczek „Solidarności” – kobiet represjonowanych w trakcie trwania stanu wojennego, przygotuje szkolny kącik patriotyczno-historyczny „40 lat po stanie wojennym”, oraz weźmie udział w konkursie literackim. Dodatkowo w naszej szkole będziemy gościć wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej, poświęconą wydarzeniom grudnia 1981 r.

Serdecznie zapraszamy od odwiedzenia strony głównej projektu www.pamiec81.pl