WARSZTATY DZIENNIKARSKIE – ZAGŁĘBIE MŁODYCH – TV.

 

23 września chętni uczniowie z klas VII i VIII mięli okazję uczestniczyć w popołudniowych „Warsztatach dziennikarskich – Zagłębie Młodych TV”, które odbyły się w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej.

Podczas spotkania prowadzący chcieli zachęcić młodzież do współtworzenia telewizji internetowej. Uczniowie dowiedzieli się, czym są współczesne media obywatelskie, o czym trzeba pamiętać występując przed kamerą, przeprowadzając wywiad, czy sondę uliczną. Uczestnicy mogli opowiedzieć o sprawach dla nich ważnych.Mięli okazję przygotować w grupach swój własny materiał, który potencjalnie mógłby znaleźć się w programie informacyjnym.

Nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz profesjonalizmem, jak przystało na przyszłych redaktorów. Warsztaty te pokazały młodzieży, jak wygląda praca dziennikarza od kulis.