W dniu 22 marca obchodziliśmy  Światowy Dzień Wody, z tej okazji  uczniowie klas 4-8 mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej lekcji o wodzie, zorganizowanej  w ramach programu edukacyjnego Aktywni Błękitni. Obejrzeli na profilu FB: Aktywni Błękitni  spektakl pt. „SPRAWA WODY – Kto ją nam kradnie?” realizowany przez Teatr LUKLA Fundacja Inside Out. Wątek kryminalny gwarantował dobrą  zabawę.

Po spektaklu uczniowie dyskutowali z nauczycielami biologii i geografii jaką wartość ma woda, jak można ja oszczędzać, zastanawiali się  co można zrobić, aby zatrzymać wodę w obiegu, jak powstrzymać  „betonozę”,  czy i jak możemy retencjonować wodę oraz co daje sadzenie zieleni. Jak być Aktywnym Błękitnym  – co możemy zrobić, aby w swoim najbliższym otoczeniu zadbać o wodę.

Uczniowie przedstawiali swoje propozycje w formie plastycznej i pisali hasła.