30 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W szkolnych obchodach udział wzięły wszystkie klasy I-VIII. Najmłodsi wraz ze swoimi wychowawcami obejrzeli filmik poświęcony symbolom narodowym oraz dniu 3 maja, następnie poznali obraz Jana Matejki „Konstytucja 3 maja 1971 roku” i wykonali własne galerie z kolorowanki postaci Stanisława Augusta Poniatowskiego. Starsze klasy wzięły udział w mini projekcie „żywy obraz”, w którym uczniowie wcielali się w wybraną postać na wskazanym obrazie, tworząc w ten sposób żywą kompozycję, będącą współczesną interpretacją dzieł wielkich mistrzów.

Kulminacją obchodów był uroczysty przemarsz uczniów i nauczycieli pod pomnik „Poległych za wolną Polskę” na Placu 3 maja w Będzinie. Tam zebrani zapoznali się z krótką historią uchwalenia konstytucji z 1791 r., przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty, a następnie wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku z przemarszu zdjęć z naszej żywej galerii.