24 stycznia w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. Święto zostało uchwalone 1 listopada 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. 

W tym roku, w ramach obchodów, nauczyciel historii zorganizował spotkanie z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej – p. Eweliną Małachowską, która przybliżyła uczniom problem Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. W spotkaniu uczestniczyły klasy VII oraz VIII. 

Prowadząca przybliżyła uczestnikom spotkania sytuację społeczną w Polsce na początku II wojny światowej. Przybliżyła uczniom tematykę Holokaustu oraz wyjaśniła co groziło Polakom za próby ratowania Żydów i ich ukrywania. Nie zabrakło przykładów bohaterów, którzy podjęli ryzyko, często tracąc życie w wyniku zdrady lub donosu: np. rodzina Ulmów, Irena Sendlerowa, Henryk Sławik i inni.