Na zakończenie trwającego właśnie XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom uczniowie
klasy II b naszej szkoły,  zostali zaproszeni 6 czerwca przez Miejską  i Powiatową Bibliotekę Miejską w Będzinie do Muzeum FORD MOBIL w Będzinie, w którym wyczarowano świat niczym w XIX wieku.

Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o tym jak powstawały pierwsze samochody. Podziwiały znajdujące się w muzeum piękne i wyjątkowe fordy, na ścianach zdjęcia z epoki, oraz stojące przy autach postacie ubrane w stroje z początku XX wieku.

Po dużej dawce wiadomości był czas na relaks i przyjemność czytania. Pozostając w temacie tegorocznego hasła „Książka jest jak ogród” ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, uczniowie wysłuchali fragmentów książki „Sprej na komary” autorstwa Bjørna F. Rørvika.

Wizyta w Muzeum FORD MOBIL oraz czas spędzony na wspólnej lekturze pozwolił na uświadomienie dzieciom, że książki można czytać w każdym miejscu i o każdej porze.

Dziękujemy paniom z oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki za mile spędzony czas!