27 oraz 28 kwietnia uczniowie VIII klas wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Narodowego Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu i Brzezince. Nie była to jednak wycieczka łatwa, ponieważ w tym miejscu stracono i nieludzko traktowano wiele ludzi. Nasi uczniowie odwiedzając to miejsce dowiedzieli się więcej o historii obozu oraz poznali machinę zagłady. Program zwiedzania obejmował przejście przez bramę wejściową, wizytę przy ścianie śmierci, wejście do bloku 11 (gdzie m.in. zamordowano Maksymiliana Marię Kolbego), zwiedzanie wystawy w bloku Żydowskim a stamtąd przejście przez plac apelowy aż do krematorium. Następnie program wizyty przewidywał przejazd do drugiej części obozu Birkenau, gdzie uczniowie zobaczyli m.in. ruiny krematorium oraz blok dziecięcy. Taki wyjazd był z pewnością niepowtarzalnym doznaniem, który pozwolił uzupełnić wiedzę naszych uczniów o II Wojnie Światowej oraz o Holokauście i jego ofiarach.