Uczennica klasy 2a – Margaryta Kovalenko została Laureatem XI edycji  konkursu fotograficznego „Piękne są nasze barwy ojczyste” zdobywając III miejsce w kategorii klas I-III. Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Łukasza Komoniewskiego – Prezydenta Miasta Będzina, Rafała Adamczyka – posła na sejm RP, Sebastiana Szaleńca – Starosty Powiatu Będzińskiego.    21 kwietnia wraz z wychowawcą i opiekunem pracy Panią Moniką Tokaj-Wtorek uczestniczyła w uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów, które odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Zdobywcy konkursu odebrali nagrody z rąk reprezentującego Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca – Głównego Specjalisty Wydziału Oświaty Mariusza Dyducha. Gratulacje laureatom złożył także Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk. Ten wyjątkowy konkurs fotograficzny, przyczynił się do propagowania zarówno wartości artystycznych jak i patriotycznych, zaszczepiając  w dzieciach i młodzieży, szacunek do narodowych symboli. Gratulujemy sukcesu!