21 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi . Podczas uroczystej akademii promowano ekologiczne postawy oraz przybliżono problem zmian klimatycznych na Ziemi.  Jakie działania możemy podjąć, aby ratować planetę zaprezentowali  uczniowie klas młodszych w przedstawieniu „Co rośnie w lesie? Śmiecie!”.
W ramach obchodów Dnia Ziemi przeprowadzono wśród uczniów konkursy: „ Ziemia przyszłości” pokaz „EKO MODY” oraz zbiórkę surowców wtórnych. Najbardziej zaangażowani uczniowie zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami.
Jednym z działań , które wykonaliśmy wspólne z całą społecznością szkolną było posadzenie przed szkołą drzewka które ufundował   Pan Prezydent  Łukasz Komoniewski z okazji  665 -lecia miasta Będzin.
Po zakończonej uroczystości uczniowie klas 1-3 oraz oddział przedszkolny  kontynuowały edukację ekologiczną podczas Happeningu ulicami Będzina.
Starsze klasy kontynuowały tradycję sprzątania naszej planety zaczynając od terenów wokół szkoły i osiedla Dolna Syberka.