W piątek 31 marca o godz. 13.00 przed budynkiem Ośrodka Kultury w Będzinie przy ul. Małachowskiego 43 rozpoczął się HAPPENING ŻONKILOWY. Podczas zbiórki uczennice z klasy 4b pod opieką p. Agaty Koneweckiej – Bednarz zaprezentowały pokaz tańca dance.

Wolontariusze jak co roku, zbierali do puszek środki przeznaczone na zakup jednorazowego sprzętu medycznego oraz wsparcie dzieci osieroconych, których rodzice byli pod opieką Hospicjum Onkologicznego Fundacji Pro Salute.

Kolejne zbiórki odbyły się przed kościołami 2 kwietnia. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu mimo niepogody dzielnie kwestowały na rzecz Fundacji.

Każda osoba za wrzucenie do puszki datku, otrzymała żonkila, który stanowi międzynarodowy symbol nadziei na nowe życie. Żonkile przypominają o ludziach cierpiących oczekujących pomocy i towarzyszenia w trudnych momentach.