Dnia 4.01.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika dla klas II. Była to dla nich wyjątkowa uroczystość, ponieważ z dobrym przyjacielem, jakim jest książka można się bawić, przeżywać przygody, dbać o niego, a przede wszystkim zawsze mieć obok siebie. Przed złożeniem Uroczystego Przyrzeczenia na drugoklasistów czekały zadania, w których musieli wykazać się wiedzą o książkach, bohaterach literackich, a także naszej bibliotece.  Znakomicie poradzili sobie z każdym wyzwaniem. Pani bibliotekarka zapoznała wszystkich przybyłych z wierszem pt. „Encyklopedia”. Następnie odwiedziła nas główna bohaterka spotkania – KSIĄŻKA. Opowiedziała o sobie wiersz i przedstawiła dzieciom swoje prośby. Na zakończenie uczniowie złożyli Uroczystą Przysięgę. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy otrzymał pamiątkowy dyplom w formie zakładki.