W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w XXII edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom.

Od połowy listopada aż do 7 grudnia zbieraliśmy w szkole dary, które miały zaspokoić podstawowe potrzeby rodziny. Do tworzenia Paczki dla Pani Haliny (67 lat), która jest po zawale, udarze i choruje na Parkinsona zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. Zaangażowanie dzieci, rodziców i pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwany efekt – dzięki wszystkim Darczyńcom przygotowaliśmy 32 świątecznie przyozdobione paczki, wypełnione żywnością, wodą butelkową, chemią- środkami czystości i kosmetykami. Udało nam się również zakupić zestaw nowych garnków, zimowe skórzane, ocieplane kozaki, kurtkę, dres, kapcie a także perfumy. W „Weekend Cudów” (10-11.12.2022r.) dary zostały przewiezione do magazynu Szlachetnej Paczki, a następnie dostarczone rodzinie. 

Dzięki dużemu zaangażowaniu
przekazaliśmy 32 paczki na kwotę ok. 3500 zł. 

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

Warto pomagać, bo dobro powraca!

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom szkoły, Uczniom oraz ich Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w tworzeniu Paczki. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.