4 listopada uczniowie klas: 4a, 4b, 5a i 8a wzięli udział w szkolnej wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Sama kopalnia powstała w XIII wieku i jest to jedna z najstarszych tego typu kopalń na świecie. Obecnie zaprzestano już wydobywania stamtąd soli, ale ten wyjątkowy podziemny kompleks kopalniany zachował się w świetnym stanie jako zabytki światowej klasy. Kopalnia w Wieliczce została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, m. in.  ze względu na imponujące podziemne komory w całości wykute w soli. 

Zwiedzanie rozpoczęło się od osiągnięcia pierwszego poziomu kopalni, czyli od pokonania około 350 schodów w dół. Wizyta w kopalni z przewodnikiem trwała ponad 2 godziny, w trakcie których zwiedzający pokonali około 3 kilometrową Trasę Turystyczną pełną niesamowitych komór, rzeźb, podziemnych jezior oraz sprzętu i maszyn górniczych. Po zwiedzaniu powrót na powierzchnię odbył się przy użyciu windy górniczej. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do pobliskiej tężni solankowej, by tam podziwiając piękną panoramę Wieliczki wdychać zdrowotną solankę.