Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Starają się o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówią o potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań na czas miesiączki. Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło przyłączyć się do tej inicjatywy. Od dziś w naszej szkole wisi RÓŻOWA SKRZYNECZKA. Każda uczennica może skorzystać z jej zawartości. Pedagog szkolna przedstawiła uczennicom klas 4-6 ideę działania i zaprezentowała lokalizację skrzyneczki. Nasza różowa skrzyneczka jest powieszona za murkiem  przy gabinecie pielęgniarki, po to, aby żadna uczennica nie musiała się krępować.