4 kwietnia 2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Logopedyczne wyzwanie – wierszy recytowanie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 11 w Będzinie.

Głównymi celami konkursu były: dbałość o poprawną wymowę, rozwijanie pamięci i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Recytatorskie zmagania kilkunastu będzińskich przedszkolaków odbyły się w formie zdalnej.
Wszystkie nadesłane nagrania cechował wysoki poziom prezentacji.  Barwne interpretacje wierszy polskich pisarzy, pomysłowe stroje, dekoracje i rekwizyty nadawały recytatorskim popisom niezwykłego kolorytu.

Laureatów konkursu wyłoniła komisja konkursowa, która miała niełatwe zadanie.
Po burzliwych naradach udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce – Patryk Jura (PM nr 13 w Będzinie)

II miejsce – Martyna Kopeć (PM nr 13 w Będzinie)

III miejsce – Zofia Płatek (PM nr 14 w Będzinie)        

Wyróżnienie – Axel Wehowski (PM nr 14 w Będzinie)

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy; laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe; opiekunowie w dowód wdzięczności za trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych – podziękowania.

Wszystkim recytatorom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy niesamowicie pięknych wystąpień i życzymy samych sukcesów!