Uczniowie klas 4-8 z dużym zainteresowaniem uczestniczą w programie „Aktywni Błękitni”, poznają jakie znaczenie ma woda dla organizmów oraz jak  oszczędzać wodę. W związku z uczestnictwem biorą aktywny udział w przedstawieniach online, konkursach i zajęciach profilaktycznych.

            26 kwietnia uczniowie klasy 4a, 6a, 6b, 6c, 7c mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych „Bezpieczna woda” prowadzonych  przez pracownika Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Zapoznali się z  zasadami  bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Zbliża się okres letni i  ta akcja informacyjno –edukacyjna pozwoli uczniom z większą świadomością odpoczywać nad wodą.

            Za udział w przedstawieniu „ Sprawa wody- kto nam ją kradnie?” i konkursie „ Woda to nie śmietnik” – komiks, uczestnicy otrzymali od Państwowej Gospodarki Wodnej „Wody Polskie” nagrody i upominki.

Zachęcamy uczniów do dalszej aktywności w programie w niezwykle ważnym obszarze życia jakim jest gospodarka wodna.