25 lutego uczniowie klas I-III zostali przebadani podoskopem. Badanie przeprowadziła p. E. Wójcik – fizjoterapeuta pracujący w naszej szkole. Podoskop jest urządzeniem do diagnostyki stóp, które są elementem podporowym naszego ciała, a także jednym z elementów przyczyniających się do utrzymania pionowej postawy ciała. Przy pomocy podoskopu można przeprowadzić badanie, które daje wiele podstawowych informacji niezbędnych w trakcie diagnozowania i leczenia wszelkich schorzeń. Umożliwia właściwą ocenę kształtu stopy, obecności zgrubień na skórze, odcisków. Wiele problemów określanych jako „bóle kręgosłupa” zdiagnozowanych u osób dorosłych ma swoje źródło już w pierwszych latach rozwoju ruchowego człowieka, ponieważ w tym wieku występuje wiele mniejszych bądź już znaczących niedomogów rozwoju ruchowego określonych jako wady postawy. Te niezauważone i nieskorygowane w odpowiednim momencie, kiedy organizm dziecka jest bardzo plastyczny i podatny na oddziaływanie o charakterze korekcyjnym, powodują w wieku dorosłym szereg bardzo poważnych „niedogodności” w codziennym funkcjonowaniu człowieka.