Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne.

Kto? Oczywiście koty.

W środę, 17 lutego uczniowie z klasy 2b obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.Oprócz przyniesionych kocich maskotek, dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając ogonki, opaski oraz dorysowując „kocie wąsy“. Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem opowiadania „Skąd się wzięły koty?“, następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające dzikie koty a także miały okazje zobaczyć te, które występują w mniej lub bardziej popularnych bajkach. Uczniowie rozwiązywali „kocie” zagadki, poznały również najpopularniejsze rasy kotów oraz krótką historię pojawienia się kotów w Polsce.