Projekt Krokus, organizowany przez Holocaust Education Trust Ireland, w Polsce koordynowany jest przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. W ramach tego projektu uczniowie biorą udział w lekcjach i dodatkowych zajęciach poświęconych wydarzeniom II wojny światowej oraz tematyce Holokaustu. Zewnętrznym znakiem udziału w projekcie jest sadzenie cebulek żółtych krokusów upamiętniających dzieci, które zginęły w czasie Holokaustu. Nasza szkoła w tym roku przystąpiła pierwszy raz do projektu. Z uwagi na epidemię krokusy posadzili nauczyciele uczestniczący w projekcie: A. Krupa-Grylak, A. Palimąka, E. Wójcik oraz dyrektor szkoły J. Janusz-Sender. W najbliższym czasie uczniowie wezmą udział w warsztatach żydowskich oraz lekcjach poświęconych tematyce Holokaustu.